10GENG3EM-R(H)
Mfr.Part #
10GENG3EM-R(H)
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Power Entry Modules (PEM)
Fuse :
No
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
GE
Feature :
Bleed Resistor, Mounting Clip
Current - IEC :
10A
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm
Current Rating :
10A
Voltage - Rated AC :
115V
Packaging :
Bulk
Mount :
Panel, Snap in
Accomodates a Fuse :
115/250VAC
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 29.50mm x 21.50mm